List Olka Klepacza

SZANOWNI RODZICE,

 

        ..... może dlatego że mam niezwykle emocjonalny kontakt z naszą Córką,z wykształcenia jestem nauczycielem, pedagogiem,pochodzę od pokoleń z "nauczycielskiej" rodziny,....dużą radość sprawiają mi spotkania z dziećmi i młodzieżą. Interesuje mnie edukacja i warunki rozwoju jakie dorośli powinni stwarzać dzieciom.

         W okresie ponad 25-lat pracy artystycznej z pasją angażuję się w akcje charytatywne organizowane na rzecz dzieci,  szczególnie na rzecz poprawy ich warunków życia, rozwoju uzdolnień i talentów : „ Cała Polska czyta dzieciom”, „ Podziel się posiłkiem -  Fundacja Polsat”, „ I ty możesz zostać Św. Mikołajem”, „ Zielone Drzwi TVN”, „ Pocztówka do Św. Mikołaja” RMF FM - wspomaganie rodzinnych domów dziecka, fundacji...itd.

Od początku istnienia naszego Przedszkola angażujemy się w liczne projekty Edukacyjno-Wychowawcze.

Jednym z nich jest międzynarodowy program Comenius do którego przystąpiliśmy z naszym Przedszkolem, jako koordynator projektu.

Comenius - inicjatywa niwelująca różnice w przestrzeni edukacji, poprzez wspieranie autorskich programów i inicjatyw edukacyjnych w na terenie Unii Europejskiej - jesteśmy dumni z korzyści jakie przynosi ten projekt naszym Dzieciom.

Kolejnym flagowym przedsięwzięciem naszego Przedszkola, jest projekt Bajek Psychoedukacyjnych który mam zaszczyt współtworzyć,(będąc ambasadorem F.O.L.) Projekt realizujemy z Fundacją Oswoić Los z Lublina.

Idea inkluzji zawarta w wydawnictwie oswaja dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z różnymi formami niepełnosprawności. Książka, która powstała (jako owoc naszej wsółpracy) to Bajki Psychoedukacyjne czytane przez gwiazdy polskiej sceny, m.in. Marcina Prokopa, Szymona Majewskiego, Olgę Bończyk, Majkę Jeżowską, Muńka Staszczyka, Natalię Kukulską...itd. Dopełnieniem całości jest audiobook dołączony do książki.

Książka ma być pomocą dydaktyczną, sprowokować dyskusje na temat niepełnosprawności, akceptacji i zrozumienia. W Polsce to przedsięwzięcie wyjątkowe i nowatorskie, przełamujące stereotypy i uprzedzenia!

         Nabyte doświadczenia, obserwacja sposobu kształtowania i stymulowania rozwoju dziecięcych osobowości przekonały mnie, że nic tak nie zachęci do "uprawiania" sztuki - kultury jak osobisty kontakt z twórcą - artystą. 

Do naszego Przedszkola  zapraszam przyjaciół,...artystów, aktorów ,malarzy, piosenkarzy, ludzi Tv, na autorskie spotkania z naszymi dzieciakami, dzięki którym maluchy bez kompleksów "dotykają" twórców sztuki, kultury.

         ARTYSTYCZNE PRZEDSZKOLE OLKA KLEPACZA prowadzimy wspólnie z Żoną Iwoną Klepacz. Robimy to świadomie w sposób niekonwencjonalny i niestandardowy, wkładając w to swoją kreatywność, pasję i zdolności organizatorskie. 

Stworzyliśmy miejsce w którym sztuka dociera do każdego malucha rozpalając ambicje bycia wyjątkowym, silnym i konsekwentnym, w realizacji swoich najbardziej szalonych pomysłów !

..."czego Jaś się nie nauczy - Jan umiał nie będzie"!

 Do zobaczenia w naszym Przedszkolu

Olek Klepacz

DSC_5709.jpg (73 KB)

OLEK KLEPACZ

...pedagog, muzyk / autor tekstów, 
lider Formacji Nieżywych Schabuff

zaprasza wszystkie dzieci do zabawy i nauki w  ARTYSTYCZNYM PRZEDSZKOLU OLKA KLEPACZA.