Co nas wyróżnia

Pasja tworzenia


Niepubliczne Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza powstało w 2010 roku, z marzeń i pasji Iwony Klepacz i Olka Klepacza – lidera zespołu Formacja Nieżywych Schabuff. 

Mieliśmy z Iwoną sprecyzowane plany misji naszego przedszkola, dlatego od samego początku świadomie tworzyliśmy miejsce wyjątkowe i niepowtarzalne - przedszkole jakie wymarzyliśmy sobie dla naszej Córki. Idea zrodziła się z potrzeby stworzenia przedszkola przyjaznego dzieciom, w którym wszechstronny kontakt z kulturą, sztuką oraz radosna zabawa zdeterminują szczęśliwe dzieciństwo. Naszym priorytetem jest ukształtowanie człowieka szczęśliwego, otwartego na świat, szanującego tradycję, kulturę, żyjącego w zgodzie z naturą - wrażliwego i świadomego odbiorcę świata. Wyposażenie, kolorystyka wnętrza, pastelowo-pudrowe barwy, subtelny zapach, sącząca się w całym przedszkolu wyselekcjonowana muzyka, zapewnia charakterystyczny tylko dla nas wysublimowany klimat.

Naszym Nauczycielom stawiamy wysokie wymagania, kierując się zasadą „wyjątkowe miejsca tworzą wyjątkowi ludzie”. Nasz zespół tworzą osoby kreatywne dla których praca z dziećmi jest wyzwaniem i pasją. Entuzjazm nauczycieli w połączeniu z wysokimi kompetencjami mają bezpośredni wpływ na osiąganie celów kształcenia i odnoszenie sukcesów przez nasze dzieci. W naszym Przedszkolu panuje ciepła, rodzinna, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera w której dzieci czują się szczęśliwe i bezpieczne.Uśmiech i serdeczność, ciepłe relacje, cierpliwość ale także zasady i konsekwencja to nasza dewiza, jednocześnie klucz do serc i umysłów naszych dzieci!

DZIECKO - NAJCENNIEJSZY SKARB

Rodzice powierzając naszej opiece dzieci, oddają nam swój najcenniejszy skarb. Mamy pełną świadomość odpowiedzialności jaka na nas spoczywa, tym samym wyzwaniu jakiemu podejmujemy się sprostać. Najistotniejszym jest mały człowiek, jego samopoczucie i bezpieczeństwo. Nasi podopieczni są dla nas podmiotem we wszelkich działaniach dydaktyczno-wychowawczych. Dbamy, by nie pozbawić ich autentyczności, naiwności, odkrywczej natury i dziecięcej ufności. Dzieci traktujemy indywidualnie, zgodnie z ich możliwościami i naturą, ucząc życia i funkcjonowania w większej społeczności. 

KAMERALNE GRUPY

Rekomendujemy pracę w kameralnych grupach, z podziałem na grupy wiekowe od 2,5 latków do 6 latków. Każda grupa ma swoją salę dydaktyczną a opiekę sprawują wykwalifikowani nauczyciele – CIOCIE. Małe grupy pozwalają nawiązać bliskie kontakty emocjonalne, przyswoić właściwe kompetencje społeczne oraz zapewniają komfortowe warunki pracy nauczycielom, którzy mogą zindywidualizować proces wychowawczo-dydaktyczny. 

NOWATORSKIE METODY NAUCZANIA

Wiek przedszkolny to najistotniejszy okres w życiu każdego dziecka, determinuje całe nasze dorosłe życie. To czas konstruowania własnego „Ja”, czas budzenia emocji w kontekście innych ludzi. Każde dziecko rodzi się wszechstronnie uzdolnione, z możliwością rozwoju we wszystkich kierunkach, potencjalną inteligencją, zadatkami na rozwijanie twórczości oraz dużym talentem społecznym. Nasza rola polega na umiejętnym stymulowaniu, określaniu celów i pomocy w ich osiąganiu. Z pełną świadomością korzystamy z nowatorskich metod nauczania m.in.: metoda dobrego startu M. Bogdanowicz, ruchu rozwijającego W. Sherborn, kinezjologii edukacyjnej Denissona, elementy pedagogiki M. Montessori, edukacji matematycznej Gruszczyk Kolczyńskiej, nauki czytania Domana, Tuputam i inne. Codzienna praca odpowiednio dobranymi metodami skutkuje praktycznymi sukcesami naszych podopiecznych. 

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
I WSPÓŁPRACA Z PP

Do dyspozycji naszych dzieci wymagających terapii jest przedszkolny logopeda. Zajęcia logopedyczne odbywają się w specjalnie dostosowanym gabinecie i prowadzone są przez doświadczonego dyplomowanego logopedę z wieloletnim stażem. Terapia prowadzona jest w sposób nietuzinkowy i różnorodny. Świetny kontakt z dziećmi i wiedza stosowana w praktyce to dewiza sukcesu naszej terapeutki.

Nasze przedszkole ściśle współpracuje z pedagogami, psychologami z poradni psychologiczno - pedagogicznej. Pracownicy poradni często goszczą w naszym przedszkolu. Podczas zebrań z rodzicami, omawiają interesujące tematy, praktykujemy również formę indywidualnych spotkań z rodzicami, które pomagają rozwiązać rodzicielskie dylematy. W trudnych sytuacjach mając na względzie dobro dziecka, przedszkole pomaga nawiązać rodzicom bliską współpracę z poradnią.

WZOROWE PRZYGOTOWANIE
DO SZKOŁY

Codzienna systematyczna praca podczas zajęć dydaktycznych oraz zaangażowanie naszych nauczycieli pozwala nam osiągnąć wysokie (potwierdzone empirycznie) standardy edukacji dziecka w wieku przedszkolnym. Ze szczególną dbałością dążymy do tego aby nasi wychowankowie kończący przedszkole posiadali zasób wiadomości i umiejętności, które pozwolą im na doskonały start w szkole!!

Z największą troską dbamy o to aby każdy nasz absolwent:

 • potrafił współpracować w grupie rówieśniczej.
 • pokonywał przeszkody, był ambitny, nie zniechęcał się trudnościami,
 • lubił poznawać, zdobywać, dociekać, poszukiwać
 • był przygotowany do podjęcia nauki w szkole pod względem intelektualnym, społeczno-emocjonalnym, fizycznym.
 • posiadał zasób wiedzy i umiejętności niezbędnych do dalszej edukacji
 • znał litery, samogłoski i spółgłoski, podejmował próby samodzielnego czytania.
 • doskonale radził sobie w zakresie edukacji matematycznej, znał liczby, stosował liczebniki główne oraz porządkowe, przeprowadzał operacje matematyczne w zakresie tworzenia zbiorów, porównywania, klasyfikowania, a także dodawania i odejmowania.
  sprawnie wykonywał operacje myślowe (tj. opowiadać zdarzenia , układać logiczny ciąg zdarzeń itp.)
 • dysponował niezbędnym zasobem słownictwa, znał podstawowe zwroty i konstruował proste zdania w języku angielskim.
 • przestrzegał reguł obowiązujących w społeczności dziecięcej oraz w świecie dorosłych.
 • miał świadomość jak należy dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych.
 • orientował się w zasadach zdrowego trybu życia. 

ZDROWE ŻYWIENIE

Prawidłowe, odpowiednio zbilansowane, a przede wszystkim racjonalne żywienie jest kluczowe dla właściwego i harmonijnego rozwoju naszych dzieci. Dlatego kładziemy duży nacisk na zdrowe odżywianie i zalecane programy żywienia w wieku przedszkolnym.

Nasi nauczyciele realizują autorskie przedsięwzięcie edukacyjne „Kuchcikowo”. Podczas zajęć przedszkolaki poznają zasady zdrowego odżywiania, samodzielnie przygotowują potrawy, poznają zasady savoir- vivre, smakują kuchnie świata. Uczą się znaczenia odżywiania w kontekście zdrowia, wykorzystując urządzenia multimedialne oraz pomoce dydaktyczne, które wspierają proces edukacji prozdrowotnej.

Urozmaicona dieta, odpowiednie wprowadzanie różnorodnych produktów spożywczych jest ważnym elementem prawidłowego żywienia. Dlatego nasz jadłospis obfituje w sezonowe warzywa i owoce, naturalne soki, zdrowe sałatki. Uwzględniamy diety wynikające z alergii, nie stosujemy żadnych”ulepszaczy”. Wszystkie posiłki mają wymaganą wartość energetyczną przewidzianą dla dzieci w wieku przedszkolnym, zróżnicowaną kolorystykę i smak, są zdrowe i pysznie smakują. Dzieci mają okazję doświadczać specjałów kuchni tradycyjnej oraz wybrane potrawy kuchni europejskiej.

Do współpracy zapraszamy naszych rodziców, którzy wspólnie z nami przygotowują osobliwe potrawy domowych spécialité de la maison .Nasze kulinarne spotkania to możliwość zaprezentowania przedszkolnej społeczności rodzicielskich talentów kulinarnych, promowania tradycyjnych, zdrowych potraw kuchni naszych Babć, integracja i dobra zabawa.

DOSKONAŁE ZAPLECZE
MULTIMEDIALNE

Korzystanie z nowoczesnych technologii multimedialnych jest nieodzownym elementem współczesnej edukacji na poziomie XXI wieku. Nasze przedszkole wyposażone jest w takie urządzenia: tablica multimedialna, rzutnik multimedialny, projektor FUNTRONIC - magiczny dywan, ekran, tablety, komputery. Dysponujemy własną siecią wifi, całe przedszkole jest skonfigurowane w systemie audio, dysponujemy systemem monitoringu każdej sali dydaktycznej, naszych parkingów i najbliższego otoczenia przedszkola. Najnowsze technologie wspomagają pracę naszych nauczycieli i kierunkują dzieci na praktyczne i efektywne ich wykorzystanie. Ponadto nasze przedszkole zapewnia zajęcia z „Programowania”. Nasze dzieci w trakcie zabawy uczą się praktycznego korzystania z urządzeń cyfrowych, nabywają podstaw z zakresu programowania i informatyki - nie „zabijamy” czasu oglądaniem bajek...itp!! Nasze zaplecze multimedialne jest traktowane instrumentalnie i korzystamy z niego tylko na potrzeby edukacji i zabaw interaktywnych!! 

PROJEKTY MIĘDZYNARODOWE

Chcąc wychować nasze przedszkolaki na świadomych Polaków i Europejczyków, przedszkole podejmuje działania w zakresie edukacji przedszkolnej na arenie europejskiej.

Naszą dumą i dowodem że nie boimy się wyzwań, jest udział w programach europejskich COMENIUS, ERASMUS.

W ramach naszego autorskiego projektu „Art around the World” przy współpracy z nauczycielami Turcji, Rumunii i Hiszpanii szukaliśmy nowych inspiracji, ciekawych form inicjatyw dziecięcych i kreatywnych działań sprzyjających poprawie jakości i efektywności naszej pracy. Udział w projektach to niezwykła przygoda, bogata w doświadczenia, dowód na zaangażowanie w naszą pracę dzieci, rodziców i lokalnego środowiska. Przed nami nowe wyzwania i aktywności w przestrzeni projektów europejskich. 

PROJEKT „MEDIALNE DZIECIAKI”

„Medialne Dzieciaki” to projekt w którym przedszkole wychodzi z propozycją udziału naszych dzieci w reportażach telewizyjnych oraz wywiadach radiowych. W profesjonalnym studiu nagrywamy kolędy, utwory z repertuaru dziecięcego. Z przygotowanego materiału wydajemy płyty CD. To niepowtarzalna pamiątka dla rodzin naszych wychowanków, w późniejszym czasie dla naszych absolwentów. Nasze dzieciaki biorą udział w wideoklipach, gdzie występują u boku znanych artystów ze świata muzyki. Profesjonalnie przygotowane klipy zabierają naszych małych aktorów w bajeczny świat magii oraz dostarczają wielu wzruszeń. 

CODZIENNIE JĘZYK ANGIELSKI

Od roku 2017 zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie we wszystkich grupach wiekowych.

Prowadzone przez nas zajęcia mają na celu rozbudzenie w dzieciach ciekawości i pozytywnego nastawienia do innych kultur, a także do samej nauki języka angielskiego. Nauka odbywa się poprzez zabawę, która pozwala dzieciom poznać nazwy przedmiotów z ich najbliższego otoczenia i codzienne zwroty, przyswoić poprawną wymowę oraz akcent. Nauczyciel w trakcie zajęć posługuje się głównie językiem angielskim , by oswoić dzieci z „melodią” języka.

NASZE SUKCESY

Jako przedszkole o profilu artystycznym, angażujemy się w różnorodne konkursy i akcje w przestrzeni szeroko pojmowanej kultury i sztuki - zarówno jako uczestnicy jak i organizatorzy. Jest to nie tylko doskonała okazja do pokazania predyspozycji i umiejętności naszych dzieci ale również możliwość doznania szeregu pozytywnych bodźców emocjonalnych i estetycznych. Dzieci uczestnicząc w konkursach z różnorodnych dziedzin sztuki, sportu czy wymagających umiejętności intelektualnych z danej dziedziny poznają swoją wartość, uczą się przeżywać sukces i porażkę uaktywniając pozytywną motywację i co bardzo ważne w tym wieku, uczą się mobilizacji co wzmacnia ich charakter i uruchamia chęć dążenia do lepszego efektu. Umiejętność pogratulowania lepszemu od siebie koledze jest niezwykle cenna i uświadamia dziecku, że czasem trzeba przegrać żeby wygrać!

Konkursy zwiększają zapał do pracy i dobrze wpływają na samoocenę. Dzieci chętnie angażują się w takie projekty, wynika to z ich naturalnej potrzeby rywalizacji i weryfikacji swoich umiejętności. Uczą się, jak korzystać z pomocy innych i samemu ją ofiarować.

Nasze zadanie polega jedynie na dowartościowaniu wszystkich uczestników i nagradzanie samej inicjatywy uczestnictwa, to najistotniejszy cel i aspekt!

AKCJE CHARYTATYWNE

Nasze przedszkole, każdego roku angażuje się w szereg akcji charytatywnych i społecznych na rzecz potrzebujących dzieci, osób starszych, czy czworonożnych przyjaciół. Nasz wspólny udział w akcjach cieszy się dużym uznaniem dzieci i rodziców.

Jesteśmy przekonani że działania charytatywne i społeczne uczą dostrzegać, że czasami bardzo blisko jest ktoś, kto ma takie same potrzeby jak my, ale niewielkie możliwości ich realizacji. Nasze wspólne (rodzinne) działania umacniają w naszych przedszkolakach poczucie własnej wartości, uwrażliwiają na potrzeby innych, uczą że wspólnie możemy zdziałać więcej. Głęboko wierzymy, że ten aspekt wychowawczy generuje pozytywny odruch bezinteresownej pomocy i szeroko pojmowanego altruizmu! 

Spotkania z artystami


Charakter naszego Przedszkola zobowiązuje do podejmowania szeroko pojętych działań artystycznych. Organizujemy cykliczne spotkania z osobowościami muzyki, sztuk plastycznych, aktorami teatru m.in. A.Mickiewicza (stała współpraca). Bezpośredni kontakt z Artystą, w sposób autentyczny i naturalny wprowadza nasze dzieci w zaczarowany i piękny świat szeroko rozumianej sztuki, często inspiruje do własnych artystycznych działań!

Aktywni rodzice


Jesteście najważniejszym partnerem naszego Przedszkola, współpraca z Państwem to jeden z najistotniejszych aspektów naszej pracy. Dzięki Waszemu zaangażowaniu każdy projekt podejmowany przez Przedszkole przynosi niezwykłe efekty. Proponujemy Państwu szereg aktywności w których z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie:)

 • W ramach propagowania czytania zapraszamy do udziału w zajęciach „Bajkowanie na Dywanie” - rodzice czytają bajki w grupie swojego dziecka. Mamy przedszkolną Bibliotekę uzupełnianą na bieżąco przez nasze dzieci!
 • Projekt „Zaczytany Miś” - nasza maskotka odwiedza nasze dzieci w ich domach. Dzieci wspólnie z Wami czytają Misiowi ulubione bajki.
 • Rodziców "zakręconych" na gotowanie, zapraszamy na nasze Warsztaty Kulinarne. To fantastyczne doświadczenie dla Państwa i dzieci. Podczas wspólnego gotowania budujemy silne więzi, dzieci poznają Wasze osobliwe potrawy.
 • Przedstawienia Bożonarodzeniowe z Waszym udziałem (w roli aktorów), to już tradycja naszego Przedszkola. Co roku rodzice w tajemnicy przed naszymi przedszkolakami przygotowują świąteczną bajkę. Możliwość oglądania Państwa w magicznej atmosferze świątecznego klimatu w roli odmiennej niż ta codzienna - rodzicielska, skutkuje nawiązaniem nowych, wyjątkowych i intensywnych relacji.
 • Ponadto dzięki Wam przedszkolaki odnoszą sukcesy w licznych konkursach rodzinnych a Wasze zaangażowanie w akcje charytatywne, jest powodem naszej dumy!
 • Dzięki Waszej życzliwość, nasze dzieci biorą udział w osobliwych warsztatach połączonych ze zwiedzaniem Państwa miejsc pracy - niezwykłe doświadczenie, budujące pozytywną samoocenę obydwu stron!

Absolwenci ArtOk


Każdego roku nasi Absolwenci wyruszają w dalszą edukacyjną drogę,"śledzimy" ich losy,...dzięki silnej zażyłości nasz kontakt nie urywa się tylko ewoluuje, co niewątpliwie jest naszym wspólnym sukcesem!

Tradycją Przedszkola są spotkania w ramach „Dnia Absolwenta”, okazja do rozmów, wspomnień, wzruszeń i radości. Ten dzień już na stałe zapisał się w kalendarzu ważnych uroczystości Przedszkolnych. Każdego roku nasi Absolwenci licznie nas odwiedzają, by na chwilę przenieść się w świat przedszkolnej beztroski - to największa nagroda za naszą pracę!