Ramowy rozkład zajęć

Ramowy rozkład zajęć

7.00 - 7.50

Przybywamy

Witamy serdecznie wszystkich przedszkolaków!

W tym czasie dzieci zbierają się w swoich salach, zapraszamy ich do zabaw - dowolnych i zespołowych. Rowijamy percepcję wzrokową i słuchową, pracujemy z dziećmi indywidualnie (praca kompensacyjno-wyrównawcza)

7.50 - 8.15

Zabawy integracyjne

Wspólnie bawimy się w kole, oczywiście ze śpiewem. To idealna pobudka dla każdego przedszkolaka! Dodatkowo ćwiczymy mowę, oraz oddech. A na koniec kilka skłonów, parę przysiadów - czyli gimnastyka poranna.

8.15 - 8.30

 Przygotowanie do śniadania

myjemy rączki, dyżurni gotowi? Czas najwyższy na śniadanie.

8.30 - 9.00

Śniadanie

Smacznego... Dziękujemy wszystko zjemy!

9.00 - 10.45

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze

W grupach wiekowych realizujemy program wychowania przedszkolnego, każdego dnia uczymy się czegoś nowego, odkrywamy kolejne tajemnice naszego swiata. I robimy to nie tylko w naszej sali! Uwielbiamy wycieczki, podczas których obserwujemy nieustannie zmieniającą się przyrodę.

10.45 - 11.00

Przygotowanie do II śniadania

myjemy raczki - przyszedł czas na pychotkowe II śniadanko! Czy dyżurni są już gotowi?

11.00 - 11.30

II śniadanie

Smacznego!

11.30 - 12.45

Zajęcia dodatkowe, pobyt na świeżym powietrzu

W tym czasie realizujemy według potrzeb nasze zajęcia dodatkowe - czasem coś ugotujemy (pychotkowo), troszkę poskaczemy na placu zabaw (fikołkowo), zamienimy się w "Picasso" (podróże z pędzelkiem)

12.45 - 13.00

Przygotowanie do obiadu

To czas doskonalenia czynności samoobslugowych - korzystamy z toalety, myjemy rączki itp.

13.00 - 13.30

Obiad

Pierwsze i drugie danie to dla nas pestka,...szybciutko wszystko znika w naszych małych brzuszkach

13.30 - 14.45

Relaks i aktywności

Po obiadku koniecznie brzuszki odpoczywają. Dzieciom najmłodszym organizujemy leżakowanie (według potrzeb), natomiast starsze dzieci odpoczywają na dywanie słuchając bajki. Po zasłużonym odpoczynku wszyscy razem aktywnie spędzamy popołudnie - na przykład na placu zabaw

14.45 - 15.00

Przygotowanie do podwieczorku

Przedszkolaczki samodzielnie wykonują wszystkie czynności samoobsługowe i higieniczne związanie z przygotowaniem do pysznego podwieczorku. W tym czasie wszystkie zabiegi kulturalno - higieniczne wykonujemy - oczywiście samodzielnie! i to na 6!

15.00 - 15.30

Podwieczorek

Smacznego!

15.30 - 18.00

Czas do domu

Dzieci czekając na swoich rodziców bawią się w dowolnie przez siebie wybrane zabawy. W tym czasie skupiamy sie na rozwijaniu indywidualnych zdolności i zainteresowań, pracujemy z dziećmi indywidualnie.