Muzycy

future-folk.jpg (54 KB)

Future Folk


Polska grupa wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z wpływami folku góralskiego. Trio tworzy i gra w składzie: Stanisław Karpiel- Bułecka (wokal; bratanek Sebastiana Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Zakopower), Szymon Chyc-Magdzin (wokal, skrzypce; był członkiem wielu zespołów regionalnych) oraz Matt Kowalsky (elektronika; producent, kompozytor, remixer i reżyser dźwięku). Panowie idealnie się uzupełniają- Stanisław i Szymon pochodzą z Zakopanego i wnoszą do muzyki Future Folk typowe dla regionu elementy tradycji ludowej, które z kolei Matt wzbogaca o nowoczesne brzmienia. Pierwszy singel grupy, "Janko", ukazał się jesienią 2011 roku. W 2013 roku Furure Folk wystąpili w V edycji programu Must be the Music, gdzie dotarli do odcinka półfinałowego.
Future Folk gościł w naszym przedszkolu 7 marca z okazji Dnia Kobiet, który dzięki ich muzyce,  niesamowitej energii i bezdyskusyjnemu urokowi osobistemu członków zespołu był nad wyraz udany.

halina-mlynkowa.jpg (59 KB)

Halina Młynkowa


Polska piosenkarka pochodząca z czeskiej części   Śląska Cieszyńskiego. Swoją karierę rozpoczęła jako wokalistka zespołu Brathanki, z którym nagrała dwie płyty oraz takie przeboje jak: „Czerwone korale”, „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie” czy „Gdzie ten, który powie mi”. W 2003 ukazała się składanka zatytułowana Ladies, na której znalazł się nagrany przez Halinę Młynkową  cover utworu „To były piękne dni” z repertuaru Haliny Kunickiej. 
Wokalistka wzięła udział w szóstej edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. 
Następnie artystka objęła funkcję trenera drużyny z Cieszyna w pierwszej edycji programu TVP2 Bitwa na głosy, w której grupa zajęła trzecie miejsce. 
6 czerwca 2014 wygrała konkurs „SuperPremiery” podczas  Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wykonując utwór „Ostatni raz”. Podczas festiwalu otrzymała również nagrodę fotoreporterów i dziennikarzy. Wraz z Tomaszem Kammelem i Maciejem Musiałem prowadzi program The Voice of Poland na antenie telewizji TVP2.
Podczas spotkania  nasze przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty taneczne i dziennikarskie. Poznaliśmy wiele faktów z życia naszego Gościa, a także magiczne zaklęcie w języku czeskim. Mieliśmy też okazję razem z Halinką zaśpiewać utwór „W kinie, w Lublinie – kochaj mnie”. Dziękujemy!

izabela-trojanowska.jpg (57 KB)

Izabela Trojanowska


Swoją karierę wokalną rozpoczynała jako solistka na różnego rodzaju konkursach i festiwalach zdobywając  liczne nagrody. Następnie nawiązała owocną współpracę m. in. z Budką Suflera, Stalowym Bagażem, Mafią czy z kompozytorami zespołu Bajm – Adamem Abramkiem i Pawłem Sotem. Śpiewane przez nią piosenki stały się przebojami, były to m.in. „Tyle samo prawd ile kłamst”, „Wszystko czego dziś chcę”,  „Jestem twoim grzechem”, „Sobie na złość”, „Nic za nic” ,„Pytanie o siebie”, „Na bohaterów popyt już minął”, „Pieśń o cegle”, „Karmazynowa noc”, „Brylanty”, „Nareszcie czuję” oraz wiele innych.
Izabela Trojanowska pochwalić się może także ogromnym talentem aktorskim. Znana jest głównie z roli Moniki Ross-Nawrot w Klanie, a także z filmu „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się”, „Atrachy”, „Sto jedenasty”, „Blisko coraz bliżej” i innych.
Podczas spotkania z Przedszkolakami Pani Iza przeczytała  wesołe wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, oraz odpowiedziała na dociekliwe pytania naszych małych „dziennikarzy”. W zamian dzieci zaprezentowały miłemu gościowi swoje talenty wokalne i taneczne.

tomasz-mars.jpg (44 KB)

Tomasz Mars


Krakowski wokalista, kompozytor, konferansjer. W większości, wykonawca piosenek autorstwa Michała Zabłockiego. Dawniej związany z kabaretem Loch Camelot. Uczeń Andrzeja Zaryckiego, kompozytora związanego z Piwnicą pod Baranami .Pan Tomasz jest uczestnikiem i laureatem wielu konkursów i festiwali piosenki m. in. „Fama" w Świnoujściu, "Wieczorne Nastroje" w Kwidzynie, "Festiwal Piosenki Poetyckiej" w Oleśnie, "Łykend" we Wrocławiu czy "Yapa" w Łodzi.
Tomasz Mars na prośbę Dyrekcji Artystycznego Przedszkola Olka Klepacza poprowadził cykliczny konkurs piosenki dziecięcej organizowany w naszym przedszkolu, będąc jednocześnie członkiem jury oceniającego talenty wokalne dzieci z częstochowskich placówek przedszkolnych.

bartosz-tomaszek.jpg (64 KB)

Bartosz Tomaszek

Muzyk, kompozytor założyciel Fundacji PatronArt zajmującej się promocją muzyki klasycznej i rozrywkowej ze szczególnym uwzględnieniem muzyki filmowej, nauką, edukacją, oświatą i wychowaniem, działalnością charytatywną i prospołeczną,  promocją i wspieraniem osób utalentowanych i środowisk twórczych oraz opieką nad zespołami artystycznymi.
Pan Bartosz zasiadł w naszym przedszkolu na jurorskim krześle podczas organizowanego przez nas corocznie konkursu piosenki, gdzie oceniał talenty potencjalnych przyszłych artystów estradowych.

jolanta.jpg (37 KB)

Jolanta Muratów


Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie w roku 1996 ukończyła Wydział Kompozycji, Teorii, Wychowania Muzycznego i Rytmiki w zakresie Wychowania Muzycznego. W 2004r. Pani Jolanta ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie a w 2008r. Studia Podyplomowe w zakresie Emisji Głosu na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 2009r. ukończyła warsztaty solowo-kameralne u prof. Ingrid Kremling i prof. Janusza Niziołka w ramach Międzynarodowej Sesji Wokalistyki Zespołowej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, natomiast w 2010r. ukończyłaa Roczne Studium Interpretacji i techniki Wokalnej u prof. Jadwigii Gałęskiej-Tritt w Poznaniu. Pani Jolanta Muratów jest dyrygentką, wokalistką (mezzosopran), pedagogiem.
Nasze przedszkola Pani Jolanta odwiedziła wraz z również bardzo utalentowaną muzycznie córką Kasią. Obie Panie przeniosły nas w świat opery- pokazały możliwości swojego głosu oraz zaprezentowały nam dwa instrumenty – skrzypce i flet poprzeczny, na których pięknie zagrały.

beata-bednarz.jpg (67 KB)

Beata Bednarz


Wybitna wokalistka od wielu lat kojarzona z nurtem gospel, gościa i laureatkę wielu festiwali, głos trzynastu edycji programu "Tańca z gwiazdami", gdzie śpiewała w orkiestrze Adama Sztaby i Tomka Szymusia, jako muzyk sesyjny zapraszana do nagrań i koncertów przez gwiazdy polskiej estrady (m.in. Krystynę Prońko, Stanisława Soykę, Edytę Górniak, Kayah, Monikę Kuszyńską, Grażynę Łobaszeską, Andrzeja Piasecznego, Mietka Szcześniaka i wielu innych) . Widowni najmłodszej znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu Król Lew, gdzie zaśpiewała tytułową piosenkę "Krąg życia". Śpiewa też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu Mój brat niedźwiedź 2 oraz Księżniczka i żaba.
 W spotkaniu z artystką uczestniczyły wyłącznie nasze przedszkolaki. Dzieci  w skupieniu wysłuchały koncertu, a później jak zawsze przeprowadziły konferencję prasową z naszym gościem.

janusz-iwanski.jpg (63 KB)

Janusz Iwański


Polski muzyk jazzowy i rockowy, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i wokalista, ur. 22 kwietnia 1956 w Częstochowie. Współzałożyciel zespołów Tie Break, Soyka Yanina, współpracownik Drum Freaks i Maanamu.  Mocno zainspirowany muzyką jazzową Iwański rozwijał się prężnie w tej dziedzinie tworząc coraz to nowe zespoły, biorąc udział w wielu duetach, komponując liczne utwory instrumentalne i koncertując na całym świecie, m.in. w USA, UK, Francji, Niemczech, Włoszech, Grecji, Meksyku, Kanadzie, Szwecji, Rosji, Belgii, Danii, Austrii z takimi sławami jak Bob Stewart, Adam Rogers, Philippe Pipon Garcia i wiele wiele innych.Na początku lat 90., Janusz Iwański rozpoczął nowy rozdział swojej twórczości – jego nową pasją stała się muzyka filmowa i teatralna. Od 2001 roku wraz z Dariuszem Ciszewskim prowadzi listę przebojów Muzyczne Dary, reemitowaną dziś przez ponad 30 stacji radiowych.
Janusz Yanina Iwański spotkał się z naszymi przedszkolakami w ramach cyklicznych spotkań z artystami sceny polskiej. Zgodnie z naszą tradycją udzielił dzieciom wywiadu, opowiedział o swoim życiu i pracy. Mieliśmy również okazję wziąć udział we wspólnym muzykowaniu, podczas którego mogliśmy usłyszeć największe przeboje naszego gościa. Dziękujemy!

artur-malik.jpg (52 KB)

Artur Malik


Perkusista rockowy i jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach i wykładowca Akademii Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Krakowie. Muzyczną karierę rozpoczął z zespołem Lombard, z którym nagrał albumy Koncert, Welcome Home, Rocking the East, ’81–’91 Największe przeboje, Afryka i Deja'Vu. Poza Lombardem grał m.in. w projektach z takimi zespołami i artystami jak: Little Egoists, Chłopcy z Placu Broni, For Dee, ZanderHaus, Urszula, Funk de Nite, Pod Budą, Anna Treter, Bluesmobile, Kulturka, Piwnica Św. Norberta, L.A.P.d., Majka Jeżowska, Maciej Zembaty, Mr. Bober Friend's, Nie-Bo, Bardzo Orkiestra, Red Mellow,Olek Klepacz.
Koncertuje m.in. z takimi wykonawcami jak: Jarosław Śmietana, Marek Raduli, Krzysztof Ścierański, Ryszard Sygitowicz,Olek Klepacz, Jacek Chruściński, Maciej Balcar, Artur Gadowski, Piotr Nalepa, Paweł Mąciwoda, Marcin Daniec, Rudi Schuberth, Michał Zabłocki, Jacek Królik, Piotr Żaczek, Zbigniew Jakubek, Joachim Mencel, Tomasz Grabowy, Jan Hnatowicz, Steve Logan, Chuck Frazier, Steve Hooks, Oliver Mally, Christoph Titz, Bryan Corbett, Saskia Laroo, Warryn Byrd, MC Stewlocks.
Artysta na spotkanie z przedszkolakami przywiózł perkusję, zaprezentował poszczególne elementy składające się na ten instrument oraz zaprezentował sposób gry na tym instrumencie.Muzyk wykonał wspólnie z przedszkolakami autorską wersję piosenki pt „Mała wiosna” oczywiście z podkładem perkusyjny. Dziękujemy za wspólne, wspaniałe chwile przy brzmieniu perkusji.

sebastian-karpiel-bulecka.jpg (57 KB)

Sebastian Karpiel-Bułecka


Lider i wokalista zespołu Zakopower, znakomity skrzypek, z wykształcenia architekt. Od roku 2005 jedna z najbardziej rozpoznawanych postaci na polskiej scenie muzycznej. Muzyk chętnie angażuje się również w akcje charytatywne.
Zespół charyzmatycznego wokalisty z powodzeniem łączy muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami, oraz rockową estetyką. Znakomite kompozycje, w nowatorskim, energetycznym wykonaniu grupy Zakopower, zostały z wielkim entuzjazmem przyjęte przez publiczność i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych co zaowocowało zdobyciem przez zespół wielu prestiżowych nagród. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie- zespół zagrał na trzech renomowanych Europejskich Festiwalach: w OSTRAWIE, RUDOLSTAD oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL.
Sebastian Karpiel- Bułecka i jego zespół dzięki swojej pasji i miłości do muzyki pozostają najbardziej energetycznym zespołem na polskim rynku muzycznym. Magnetyczne osobowości, wrażliwość, entuzjazm, siła, niezwykle głębokie, przejmujące dźwięki i teksty muzyków a także znakomity warsztat urzekają publiczność.
Dlatego też tym bardziej jesteśmy dumni, że wokalista sprawił nam tak miłą niespodziankę i znalazł czas na odwiedziny naszego przedszkola sprawiając, że ten dzień zapamiętamy na długo.