Ireneusz Bieleninik

ireneusz.jpg (49 KB)

Ireneusz Bieleninik


Dziennikarz, konferansjer. Współpracował z Radiem Marconi, RMF FM, Radiem ZET a także z Telewizją Polską i TVN. Swoistego rodzaju cechą, która wyróżnia Pana Irka spośród innych polskich szołmenów, jest zabarwiona niezwykłym humorem, luzem i spontanicznością konferansjerka. Pan Bieleninik posiada imponujące doświadczenie w prowadzeniu zarówno programów rozrywkowych (m.in. „Graj o raj”, „Trele morele”, „No to gramy!” itd.), jak i porannych audycji i wydarzeń sportowych na żywo. Ogromną popularność zdobył prowadząc program pt. „Siłacze”, w którym zmagali się najsilniejsi mężczyźni świata, z Mariuszem Pudzianowskim na czele.  
Niezwykłą swobodę sceniczną i talent oratorski Pana Ireneusza możemy podziwiać na licznych koncertach, festiwalach plenerowych oraz podczas różnorodnych wydarzeń rozrywkowych. Ciekawostką może być również fakt, że Pan Irek był pierwszym częstochowianinem, który dotarł na biegun północny i nadał stamtąd radiową korespondencję.
Pan Irek Bieleninik przybył do naszego przedszkola, w ramach cyklicznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, jak również by udzielić wywiadu naszym małym, przedszkolnym „reporterom”. Otwartość, humor i szczerość odpowiedzi naszego Gościa, sprawiły  że spotkanie przebiegało w optymistycznej i radosnej atmosferze. Nasze dzieci „prześwietliły” życie prywatne i zawodowe Pana Irka zadając szereg pytań. Pan Bieleninik to urodzony pedagog, wielki przyjaciel dzieci i znakomity narrator -bajka przeczytana w brawurowym stylu. Panie Irku, dziękujemy!!!