SZLACHETNA PACZKA 2016

SZLACHETNA PACZKA 2016

Tegoroczna akcja „Szlachetna Paczka” została oficjalnie zakończona!

Dokładnie trzy tygodnie temu napisaliśmy do Państwa maila, w którym informowaliśmy o przystąpieniu po raz kolejny  do tego pięknego przedsięwzięcia i namawialiśmy Was do przemyślanego zaangażowania się w akcję. Jak Państwo wiedzą, w tym roku nasze Przedszkole postanowiło pomóc Panu Piotrowi, który po nagłej śmierci swojej żony, został sam z dwójką dzieci Wiktoria 12l oraz Natasza 4l. Pan Piotr nie jest biologicznym ojcem dziewczynek, a sytuacja jest na tyle poważna że jedyne źródło dochodu rodziny to pensja Pana Piotra. W związku z jeszcze nie uregulowaną sytuacją prawną Rodzina nie otrzymuje pomocy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i dlatego potrzebowała wsparcia.  


Jest nam niezmiernie miło Państwa poinformować, że w ciągu minionych kilkunastu dni, po raz kolejny daliście cudowny wyraz swojej ogromnej wrażliwości, zrozumienia dla nieszczęścia innych i zwyczajnej, choć dla wielu trudnej do okazania ludzkiej empatii. Codziennie byliśmy świadkami Państwa zaangażowania,  licznych pytań, rozmów o możliwych rozwiązaniach 
i ewentualnej pomocy przy organizacji całego przedsięwzięcia. Z dnia na dzień „góra” przynoszonych przez Państwa paczek rosła, by po raz kolejny, w pozytywny sposób zaskoczyć nas swoimi rozmiarami. 


W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się odwiedzić rodzinę osobiście i przekazać wszystkie paczki. W sobotni poranek bus „załadowany po brzegi” ruszył z Nauczycielami Naszego Przedszkola i z Wolontariuszką Szlachetnej Paczki do rodziny Pana Piotra. Zaskoczenie było tym większe, gdyż Rodzina nie wiedziała, że została zakwalifikowana i otrzyma pomoc. To była niespodzianka do samego finału. Zaskoczenie, łzy wzruszenia i niedowierzanie w oczach dzieci, które otrzymały wymarzone zabawki, meble, łyżwy jest nie do opisania. Każde otwierane pudełko było spełnieniem marzeń zarówno dziewczynek jak i Pana Piotra. Radości, ciepłych słów i podziękowań nie było końca. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować Wam- Rodzicom z całego serca – za to, że tak pięknie „słuchacie”, a co najważniejsze SŁYSZYCIE- innych, słabszych, mniej szczęśliwych… po prostu potrzebujących. Za to, że widząc nasze zaangażowanie w tego typu akcje i prośbę skierowaną do Was nie przechodzicie obojętnie , przyłączacie się i stajemy się jedną drużyną działającą dla wspólnego celu. 


Drodzy Rodzice -  bez Was nasza akcja nie byłaby możliwa i na pewno nie byłaby aż tak owocna.

Pamiętajmy - razem możemy więcej, lepiej i piękniej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom
 i namawiamy pozostałych do aktywnego współdziałania za rok! Pomagajmy razem, przekazujmy te piękne idee naszym Dzieciom i wskazujmy im jedną z najcenniejszych umiejętności, którą może posiąść człowiek- umiejętność dzielenia i satysfakcji jaką można osiągnąć dla siebie samego.


Dziękuję również naszej wspaniałej Kadrze, bez której wszystkie podejmowane przez nas wyzwania nie były by możliwe. Sami nie byli byśmy w stanie zdziałać niczego. Dzięki Wam wszystkim wierzymy że warto inicjować, tworzyć i mieć nadzieje.

DZIĘKUJEMY!!!