Pomoc dla bezdomnych zwierząt

Pomoc dla bezdomnych zwierząt

Jednym z ważnych celów wychowawczych naszego Przedszkola jest wzmacnianie inkluzji i wrażliwości naszych Przedszkolaków na krzywdę ludzi i zwierząt. Dlatego z wielką radością, postanowiliśmy jak co roku wziąć udział w akcji charytatywnej „Psiechadzka”, organizowanej przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie.


Chcieliśmy, aby udział przedszkolaków w tym przedsięwzięciu był jak najbardziej świadomy dlatego przeprowadziliśmy zajęcia dydaktyczne - jak być opiekuńczym i odpowiedzialnym wobec zwierząt  i jak o nie dbać. Podczas pogadanek z przedszkolakami poruszyliśmy problem odpowiedzialności bycia psim opiekunem i utwierdziliśmy się w tym, że piesek, kotek czy inne zwierzątko nie jest zabawką! 


W ramach realnej pomocy  zorganizowaliśmy zbiórkę żywności ( karmy) na rzecz podopiecznych schroniska.  Po raz kolejny nasze Przedszkolaki i ich wspaniali Rodzice udowodnili jak wielkie mają serce i jak wrażliwi są na krzywdę potrzebujących, tym razem zwierząt. Dziękujemy za Waszą hojność i wszystkie zebrane dary, które zostały przekazane na rzecz podopiecznych schroniska.

Dodatkowo nasze przedszkolaki przygotowały przepiękne prace plastyczne przedstawiające czworonogów, które będzie można podziwiać podczas finału akcji dnia 5 listopada 2017 r. od godz. 12:00 na Placu Biegańskiego. Równocześnie  zachęcamy do rodzinnego udziału w psim korowodzie „PSIECHADZCE" a być moze i adopcji niezwykle sympatycznych i bezwarunkowo pragnących pokochać "prawdziwego" WŁAŚCICIELA  zwierzaków.